Systém samoobslužného ubytovania

Samoobslužný príchod a ubytovanie je systém, v ktorom hostia majú možnosť prísť a ubytovať sa bez nutnosti interakcie s personálom. Tento proces je zabezpečený pomocou rôznych technologických riešení, ako napríklad inteligentného zámku a online rezervačného systému.

Takýto systém umožňuje hosťom flexibilný prístup a nezávislosť pri príchode a ubytovaní, zatiaľ čo prevádzkovateľom poskytuje efektívnejšiu správu ubytovacieho zariadenia.

Ako to funguje?

  1. Online rezervácia: Hostia si rezervujú svoje ubytovanie cez online rezervačný systém. V ňom si vyberú dátum príchodu, dĺžku pobytu a vyplnia potrebné informácie.
  2. Potvrdenie rezervácie a platba.
  3. Príchodový kód: Pred príchodom hostia dostanú emailom unikátny príchodový kód, ktorý je viazaný na ich rezerváciu a dobu pobytu.
  4. Príchod (check-in 14:00): Keď hostia prídu na miesto, zadajú príchodový kód do inteligentného zámku na vstupe. Zámok rozpozná kód a uvoľní prístup ku kľúčom do ubytovacieho priestoru.
  5. Ubytovanie: Hostia sa ubytujú vo svojom pridelenom priestore, ktorý je pripravený s potrebným vybavením a príslušenstvom.
  6. Odchod (check-out 10:00): Po skončení pobytu hostia jednoducho opustia priestor do 10:00 h, kľúče vložia naspäť do inteligentného zámku, ktorý sa následne uzamkne.